Напредак ремизирао са Чукаричким на Бановом Брду, велики бод за Чарапане

Напредак је на Бановом Брду одиграо нерешено са Чукаричким (0:0) и задовољан бодом вратио се кући са тешког гостовања. Већ у петом минуту, после центаршута Игњатовића, Обрадовић је имао добру шансу, али није успео да погоди мрежу домаћина. После новог напада, осам минута касније, а поново је Каркалијић упутио центаршут, покушао је Остојић на пронађе лопти пут до мреже, неуспешно.

Пет минута касније, након корнера, још једном је Остојић био у прилици да се упише у листу стрелаца, изблокиран је, пробао је потом Милетић, али одбранили су се Београђани. Домаћин је запретио тек у 36. минуту, добро су комбиновали Доцић и Станковић, уследила је асистенција за Цветковића, који је имао велику шансу али је погодио стативу. Десило се то у тренутку када су Чарапани имали играча мање, пошто се указивала помоћ Обрадовићу, коме је пукла аркада након прекршаја Сисока.

Последњу шансу да стигне до вођства имао је Напредак у финишу првог дела утакмице. Караклајић, који је задавао доста проблема одбрани Чукаричког, је лепо послужио Обрадовића на ивици петерца, којег је изблокирао Стевановић и на одмор се отишло без голова.

Сисоко је одлично шутирао са дистанце у 48. минуту, али се голман Балевића није дао изненадити. Најмлађи актер на терену је и десет минута касније, када је, малтене из идентичне позиције претио Сисоко, био на висини свога задатка. Одличан је Балевић био и у 61. минуту, када је Тедић главом циљао под пречку.

Ослободили су се пулени тренера Стевановића притиска на кратко и у 65. минуту Обрадовић је имао још једну шансу да промени резултат, Игњатовић му је упутио лопту по дијагонали, али ни овом приликом није било реализације. Уследила је нова офанзива Чукаричког, у неколико наврата Букорац, који је сјајно командовао одбраном, је рашчишћавао гужву, а и Балевић је одлично бранио, осујетио је и опасног Тедића у 85. минуту, потврђујући репрезентативни квалитет и на крају остало је нерешено и без голова 0:0 и значајан бод за Крушевљане са тешког гостовања на Бановом Брду.