Триатлонац Лука Јанковић освојио сребрну медаљу на Власинском језеру

На деветом по реду “Власинском триатлону” самопревазилажења на Власинском језеру такмичило се више од 120 триатлонаца из Србије, Северне Македоније, Бугарске, Грчке, Украјине и Босне и Херцеговине. Према програму, одржано је пет трка различитих дистанци које се састоје из 750 метара пливања, 20 км вожње бицикла и 5 км трчања.

Врњчанин Лука Јанковић је у жестокој конкуренцији освојио сребрну медаљу и тим поводом нам је изјавио да је ово било његово пето по реду такмичење на Власини, за шест година од како је почео да се бави триатлоном.

“Пливачки сегмент је био на завидном нивоу, док ми је на бицикли било потребно првих 10 км да дођем до свог ритма и доброг дисања, тако да могу рећи да сам других 10 км успешно возио бицикл. На трчању на 1.200 метара надморске висине био је редак ваздух, што је мени и осталим такмичарима отежавало такмичење. На крају сам заузео друго место у Аде 2 категорији старости од 30 до 40 година”,рекао нам је Лука Јанковић.

Организација је била, као и до сада, на завидном нивоу, организатор је био Шри Чинмој маратон тим, у сарадњи са српским триатлоном и општином Сурдулица. Да подсетимо да је Лука Јанковић освајач више медаља у триатлону на одржаним КУП-овима Србије и на Балканским првенствима у Северној Македонији и Турској.