Темнић 1924 славио на старту првенства Зоне “Запад” над екипом Младости из Јовца

На премијери првенства Зоне “Запад” у сезони 2023/24 година, фудбалери Темнића 1924 славили су на свом терену против екипе Младости из Јовца резултатом 4:1 (3:0) и од самог старта такмичења кренули у офанзиву ка првом месту, које на крај сезоне води у Српску лигу “Исток”.

Варваринци су повели голом Милана Тодоровића у 22. минуту, предност је удвостручио у Лука Вукојевић у 30. минуту игре, док се само два минута касније у листу стрелаца уписао и Никола Марковић, па се са резултатом од 3:0 отишло на паузу. На самом старту другог дела сусрета предност на 4:0 повећао је Марко Вујић, у 48. минуту, док су гости из Јовца успели мало да смање предност у 65. минуту игре поготком Стефана Анђелковића, за коначних 4:1.

У осталим сусретима првог кола Зоне “Запад” Морава 1918 (Ћуприја) убедљиво је савладала екипу Кушиљева са 6:0, Млади борац (Седларе) био је боље од деспотовачке Слоге славивши са 3:2, екипа Трстеника ППТ победила је Виноградар (Злегиње) са 2:0, Левач је на свом терену поражен од екипе ОФК Лугомира из Ракитова са 2:3, док су Благотин из Пољне и екипа Мајдево – Купци ремизирали – 1:1.

У недељу су одигране и преостале две утакмице првог кола, Жупа у Александровцу славила је над Орловима из Јасенова резултатом 2:0, док су Рембас и екипа Јухора из Главинаца у Ресавици одиграли 0:0.