Пораз у комшијском дербију: Напредак изгубио у Лесковцу од Радничког из Ниша

Напредак је у комшијском дербију изгубио од Радничког из Ниша, на стадиону Дубочице у Лесковцу, са 3:1. Караклајић је већ у седмом минуту, после лепе акције и дуплог паса, погодио мрежу Манојловића. Пет минута касније, после корнера који је извео капитен Бастајић, у гужви пред голом Манојловића, пропустио је Миличић прилику да дуплира вођство.

Наставиле су, у интервалима од пет минута, да се ређају шансе пред голом домаћих. Прихватио је Тошески једну лопту на ивици шеснаестерца, проследио је ка Шарићу, деловало је – превише јако, јер није успео најбоље да је захвати. Покушао је потом Вукајловић са 17 метара, после проигравања Стојиљковића, а имао је на левој страни слободног капитена Бастајића…

Нишлије су узвратиле преко Стјуарта, који је шутирао поред гола, а на супротној страни, у том 26. минуту, виђена је прва спорна ситуација. Интервенисао је Јамкам руком, тражили су  Чарапани пенал, тврдећи да рука домаћег дефанзивца није била у природном положају. Судија Илић је дозволио да се игра настави, фудбалери Радничког су организовали брз напад, који је Босић претворио у гол – за изједначење (1:1).

У 38. минуту још једна спорна ситуација, умакао је Стоиљковић пажњи нишке одбране и затресао мрежу Манојловића, али сигнализирана је офсајд позиција и уместо новог вођства Чарапани су примили гол у самом финишу првог полувремена – 2:1…

Нису успели Крушевљани да се изборе за повољнији резултат. Фудбалери Радничког су успели да сачувају вођство, у 67. минуту га и увећали (3:1) и тако кући однели сва три бода.