Напредак у Крушевцу победио екипу Новог Пазара, вредна победа после преокрета

Напредак је, тешком муком, на свом терену савладао екипу Новог Пазара са 2:1. Чарапани су од самог старта кренули у офанзиву, али нису имали решење како да пробију одбрану гостију, па није било ни правих шанси. Изгледнији покушај био је у 38. минуту, али неуспешно. Претходно је у истом минуту, била критична ситуација пред голом Напретка, али је млади Балевић сјајном интервенцијом сачувао мрежу нетакнутом, после ударца Видаковића са 18 метара. Још једном је Видаковић, у уводним минутима запретио, али истакао се и тада нови омладински репрезентативац и лопту избацио у корнер.

У самом финишу првог полувремена гол за Новопазарце. Месаровић је послужио капитена Љајића, који је идеално послужио Антвија и гости су стигли до вођства – 0:1 Тренер Стевановић је у наставку утакмице на терен послао капитена Бастајића, који се вратио из повреде и нападача Обрадовића. Нешто касније право освежење су били Марјановић и Милетић, а капитен је одмах донео изједначење. Напретков бивши дефанзивац Мршић је интервенисао руком на самој ивици шеснаестерца и досуђен је слободан ударац. Одговорност је преузео Бастајић, шутирао врло прецизно и донео изједначење – 1:1!

Утакмица је добила на интензитету, узвратили су гости у 60. минуту. Три пута је голман Балевић, одлично интервенисао, отклонио опасност пошто је Месаровић убацио лопту у петарац, осујетио потом Видаковића, на крају одбранио и ударац Љајића из непосредне близине. У још неколико наврата до краја млађани чувар мреже Лазар Балевић је хладнокрвно и успешно реаговао и спасио свој тим.

Десет минута касније Крушевљани су могли до преокрета. Искусни Марјановић је сјајно проиграо Обрадовића, али из непосредне близине уследио је шут и велики промашај. Одлично су у 79. минуту комбиновали Милетић, Бастајић и Караклајић, стигли надомак гола Поповића, епилог – само корнер. Одузео је потом Милетић лопту капитену гостију Љајићу, кренуо сам, али успео је Поповић да избаци лопту у корнер.

И када се очекивао крај, на сцену је ступио Крстић, прво је добро шутирао, а голман Поповић крајњим напором скренуо лопту у корнер. После Марјановићевог убацивања из угла, уследила је повратна лопта главом за Крстића, који је погодио за победу и велика три бода и ерупцију одушевљења на терену и трибинама стадиона “Младост”.