Напредак ремизирао са Железничарем у Панчеву, подела бодова на равне части

Напредак је остварио своје обећање и ремизирао са Железничарем у Панчеву (1:1). Железничар је у већем делу утакмице диктирао темпо, а посебно у првом полувремену. Своју иницијативу крунисали су у 36. минуту. После центаршута са леве стране, лопта је прелетела Вукајловића, сачекао је капитен домаћег тима Романић и савладао Савића – 1:0. Био је то и коначан исход првог дела сусрета.

Домаћин је већ у 55. минуту имао идеалну шансу да дуплира предност. Маринковић је на непрописан начин зауставио Езеа, што је установљено у ВАР соби и досуђен је пенал за Железничара. Лопту је на белу тачку поставио капитен домаћих Романић, али је Савић био на месту и сачувао свој гол. Чарапани су после тога кренули агресивније и ангажованије у фази напада и после добре акције у 71. минуту умакао је Караклајић одбрани домаћина, одлично прихватио набачену лопту и рутински савладао Поповића за коначних 1:1 и први бод Крушевљанима у овом шампионату.