Напредак победио Војводину на ТСЦ Арени у Бачкој Тополи, Чарапани започели серију победа

Напредак је забележио другу узастопну победу, после слабог старта, победивши Војводину са 2:1. Новосађани су напали од првог минута, али први су, озбиљно, запретили Чарапани. Играо се 15. минут када је капитен Бастајић примио лопту у рогу шеснаестерца, погледао као голу и распалио поред Николића. Имао је голман Росић много среће, јер лопта је само – уздрмала стативу!

Повредио се у том тренутку Бастајић, али је издржао на терену до 35. минута, а потом је морао у свлачионицу, а заменио га је Чубра , каже Сања Милутиновић, ПР Напретка. Искрао се пажњи одбране ривала нападач Војводине Ивановић у финишу првог полувремена, после дубинског паса одлично прихватио лопту, имао чист зицер, али одлично је интервенисао Прековић. На одбијену лопту натрчао је Радуловић, али још једном је голман Крушевљана успео да сачува своју мрежу.

Према Сањиним речима, чарапанска одбрана, предвођена сјајним Букорцем, одбила је офанзиву домаћих на старту другог полувремена, уследио је контраудар. После корнера, нашао се у одличној прилици млађани Петковић, али није добро захватио лопту. Искупио се врло брзо, већ у следећем нападу, у 59. минуту. Добро су Стевановићеви пулени комбиновали, уследила је асистенција за Петковића, који овом приликом не греши – 0:1!

Радост је, међутим, била краткотрајна. У 61. минуту уследило је изједначење: Полетановић је са центра терена послао дијагоналу за Серија, који је лако прошао поред Чубре и савладао немоћног Прековића – 1:1!

Распламсала се борба, тражили су Крушевљани пенал у 78. минуту, пошто је после дуела са Стоиљковићем лопта погодила у руку Уроша Николића, али није ту видео ништа спорно судија Трифковић, а нису се огласили ни из ВАР собе. Само минут касније кренуо је Стоиљковић у контранапад, ушао са десног бока у казнени простор, међутим, изблокирао га је Дробњак и Чарапани су добили само корнер.

“У узбудљивом финишу, а играо се шести минут надокнаде времена, пресекао је напад Војводине Букорац и кренуо напред, пренео лопту преко целог терена, па лепо послужио Шарића, који је улазио у шеснаестерац. Уследио је неодбрањив ударац нашег нападача, вредан три бода и друге узастопне победе. Реаговао је потом Шарић несмотрено и неспортски, због чега је добио директан црвени картон”, реферише Сања Милутиновић.