Напредак одиграо две утакмице на припремама у Словенији: Реми и пораз не боле, али упозоравају

Екипи Напретка, на базичним припремама у Словенији прикључила су се два нова играча. Искусни офанзивни везиста Синиша Бабић, који је стигао из либијског Ал Наср Бенгазија, као и повратник под Багдалу, дефанзивац Јован Маринковић.

Чарапани су одиграли две пријатељске утакмице против хрватских прволигаша. Са Истром су Крушевљани одиграли нерешено – 1:1, а против Рудеша, екипе коју од недавно предводи легендарни фудбалер Роберт Просинечки, доживели пораз – 0:1. Шеф стручног штаба Драган Перишић анализира први део припрема у Моравским Топлицама.

“Кренули смо од нулте тачке, имајући у виду велики број новајлија. Обе утакмице смо одиграли у комбинованим саставима и на обе су по двојица омладинаца били стартери. Први утисак – бићемо у новој сезони бржи. Закључак на половини овог дела припрема – нисмо константни што се тиче организације игре, што је и разумљиво у овом тренутку. До треће, детаљно ћемо анализирати прве две утакмице, а против наредног ривала Нафте, потом и Цеља, неопходна је много боља контрола утакмице. У преостала два сусрета повећаваћемо минутажу, појединци ће одиграти и по 90 минута, па ћемо видети. Остаје нам потом још две недеље у Крушевцу, где ће акценат бити на раду по линијама у тиму. Видеће се тада коначно ко је усвојио систем и адаптирао се. Иначе, стварање новог тима је својеврсни тест и за нас из стручног штаба, да видимо за које време ћемо успети да спроведемо наше идеје до реализације играча”, истиче лидер чарапанског брода.

Услови за рад у Моравским Топлицама су готово идеални. “Што се тога тиче, од хотела и услуге, до терена, све је савршено, баш на суперлигашком нивоу. Имамо максималне услове за рад и трудимо се да их на најбољи начин искористимо”, рапортира Драган Перишић.