Напредак изгубио од ОФК Београда, пенал допринео несрећном поразу

Напредак је на стадиону Колубаре у Лазаревцу, као формални домаћин, изгубио од ОФК Београда са 3:1. Крушевљани су амбициозно и са пуно оптимизма ушли у ову утакмицу.

Крстић је у 41. минуту довео свој тим у вођство и са тим резултатом се отишло на одмор. Романтичари су у другом полувремену кренули у жестоку офанзиву и Вилитјер је у 61. минуту матирао Прековића и поравнао резултат.

Имао је Стојиљковић сјајну шансу у 75. минуту за ново вођство Чарапана, али одлично је интервенисао голман гостију Поповић. Финиш утакмице припао је новом члану Супер лиге Србије.

После корнера и правог рикошета у казненом простору Напретка, у 85. минуту, Београђани су тражили пенал, сигнализирајући да је било играња руком. После консултација са ВАР собом, судија Јокић је одлучио да погледа снимак, на крају показао на белу тачку, што је изазвало буру негодовања на клупи Крушевљана.

Палочевић је био сигуран екзекутор, а тријумф ОФК Београда је увеличао бивши играч Напретка у прошлој сезони Станојловић, у дубокој надокнади времена и поставио коначни резултат 3:1 за госте.