Напредак изгубио од Чукаричког, несрећан пораз у финишу утакмице

Напредак је несрећно изгубио од Чукаричког на Бановом Брду, иако је реално било за реми. Крушевљани су у дуелу на Бановом Брду имали неколико одличних прилика, не само да избегну пораз, већ и да победе.

Већ у 12. минуту, после сјајног продора Стефана Јовановића, Урош Љубомирац је био непрецизан. Још бољу прилику имали су Чарапани у 19. минуту, када је на 24 метра од гола домаћих оборен Бастајић. Слободан ударац извео је Марјановић, а лопта се од пречке одбила на гол – линију, али је није прешла целим обимом, притрчао је Бастајић, међутим, успели су некако да се одбране дефанзивци Чукаричког.

Серија малера Чарапана је настављена. У 27. минуту повредио се Мршић и морао у свлачионицу. Принудно, на позицију штопера прешао је Вукајловић, а уз леву аут – линију заиграо је Стоиљковић. У 40. минуту Крстић је лепо променио страну, пронашао Бастајића, који је шутирао преко гола. Уследио је контранапад Напретка који је повео Стефан Јовановић и ефектно затресао мрежу домаћих – 0:1, у последњим тренуцима првог полувремена.

Само што је почело друго, домаћи су успели да изједначе преко Миладиновића. Напредак је поново имао шансу за ново вођство у 62. минуту, поново је у добром продору био Стефан Јовановић, послао лопту у простор за Мајдевца, а испед њега Тошић је отклонио опасност, а могао је бити и аутогол.

На крају је стигла казна госте за неискоришћене шансе. Играо се 89. минут када је Стефан Јовановић остао на трави после дуела са Миладиновићем, није било интервенције судије, јесте секунд касније, када је свиран фаул за домаће. Док се Напретковом десном беку указивала помоћ ван терена после очигледног фаула, слободан ударац извео је Милојевић, пронашао Павкова, који је главом сместио лопту у мрежу голмана Савића за коначних – 2:1 за домаћина.

Шта рећи на крају. Изостао је заслужени бод, а по шансама могла је бити и победа.