Кадеткиње Темнића освојиле прво место на Турниру у уличном баскету 3×3 у Крушевцу

На платоу испред Дома синдиката у Крушевцу, а у оквиру Међународне недеље младих, протеклог викенда је одржан Турнир у уличном баскету “3×3 Mozzart” који је у име Града Крушевца и Канцеларије за младе отворила помоћница градоначелника Невена Плавшић. На овом турниру учествовале су и кадеткиње “Темнића” које су у својој категорији биле најбоље и освојиле прво место.

Кошаркашки клуб “Темнић” представљале су кадеткиње у саставу: Викторија Бекчић, Елена Вићић, Ирина Несторовић и Емилија Несторовић, које су оствариле огроман успех освојивши прво место и пехар. На турниру су учествовали и кадети “Темнића” који су, у веома јакој конкуренцији, освојили четврто место, док је другој екипи мало фалило да прође групну фазу.

“Биле су наше девојке на ивици испадања у групној фази, али су тројком у последњој секунди меча успеле да се квалификују у елиминациону рунду такмичења и од тог момента играле све боље са посебном дозом мотивације. У полуфиналу, са сигурношћу, контролисале су меч у једној тврдој борби против вршњакиња из Крушевца, а у финалу потпуна доминација наше екипе и победа против Краљева резултатом 10:2”, рекао нам је тренер “Темнића” Данијел Јаћимовић.

На Турниру у уличном баскету “3×3 Mozzart” учествовало је 36 тимова у четири категорије и то 16 у категорији сениора, 10 кадетских екипа, 6 екипа у категорији кадеткиња и 4 екипа у категорији најмлађих учесника.