ФК Темнић 1924 пао на старту првенства

Пуне нове трибине стадиона Темнића дочекале су госте из оближњег Јовца. Све је праштало на утакмици много шанси, пуно картона и нервозе. Велики фаворит ФК Темнић 1924 кренуо је офанзивно, али су гости први дошли у вођство после грубе грешке одбране домаћих. Најприсебнији био је Јован Стевић у 10. минуту и одвео госте на полувреме са вођством.

Друго полувреме почело је нападима домаћих. Пробијали су домаћи по боковима, али очигледно да шпица није било. Ни гости нису остали дужни па је Анђелковић у 68. минуту погодио пречку. У 72. минуту коначно изједначење! Матија Павловић је, из оправданог досуђеног казненог ударца са беле тачке, изједначио.

Тада крећу жестоки напади домаћих, промашују се шансе, а мистер промашај Тодоровић је промашио празан гол са неколико метара. И, како то бива, креће сјајна контра, Анђелковић вара целу одбрану домаћих и као на тацни у самом финишу утакмице прослеђује лопту Павлу Ђорђевићу за погодак у празну мрежу домаћих и огромну радост гостију и њихових навијача. Тако су Јовчани направили највеће изненађење 1. кола победивши великог фаворита у гостима.

Фалило је домаћим играчима више енергије, више трчања, а о егзекуцији навале да и не говоримо, видело се колико је тиму фалио повређени штопер Драгољуб Коларевић који би додао додатну енергију и сигурно не би чувао играче на 20 метара раздаљине.

У осталим сусретима 1. кола Зоне “Запад” екипа Јастрепца из Великог Шиљеговца славила је над Жупом минималним резултатом 1:0, ОФК Копаоник је у Брусу одиграо 0:0 са ОФК Лугомиром из Ракитова, Рембас је у Ресавици славио над екипом ГФК Табана са 3:0, домаћи Орлови су у Јасенову славили над екипом Младог Борца из Седлара са 5:4, док је Виноградар у Злегињу савладао деспотовачку Слогу са 2:1.

У 2. колу колу Зоне “Запад” Варваринци гостују екипи Јастрепца у Великом Шиљеговцу.