Чарапани се пласирали у четвртфинале Купа Србије

Напредак је касно синоћ победио Спартак у Суботици са 1:0 и пласирао се међу осам најбољих у фудбалском Купу Србије. Од самог старта Суботичани су кренули са атацима на гол Напретка, а у трећем минуту се затресла пречка Напретковог гола, каква срећа за Чарапане.

Крушевљани су успешно одолевали офанзиви домаћина, а од средине првог полувремена успоставили су равнотежу на терену и чак запретили Спартаку. У два наврата је запретио Шарић, два пута је имао изгледне шансе, био неуспешан, а затим – трећа срећа. У 38. минуту је искусни Пројић примио лопту на левој страни, упутио добар центаршут на другу стативу, Шарић се бацио и ударцем главом погодио небрањени део мреже домаћина.

Тренер “голубова” је у другом полувремену кренуо на све или ништа. Појачао је офанзивни део тима, али то није дало очекивани ефекат за његов тим. Суботичани су у 65. минуту, после слободног ударца, коме је претходио жути картон, који је добио Мршић, имали добру шансу. Слободан ударац је извео Тодоровски, пребацио живи зид, голман Савић је кратко одбио лопту, а Шимура, који је био у одличној позицији, погодио саиграча и шанса је отишла у неповрат.

Напредак је имао две шансе – у 79. и 81. минуту. Чечарић, после центаршута Кнежевића, промашио је гол, а био је у прилици да обезбеди победу на десетак минута пре краја утакмице. Мршић је, при самом крају утакмице, добио други жути картон, па је своје другове оставио на цедилу. Уместо њега у одбрану се вратио Чечарић, па су Чарапани и са десет играча меч привели крају и пласирали се у осмину финала фудбалског Купа Србије.