Categories: Образовање

Варварин у фокусу демографске политике – улагање у боље услове за школарце

Министарство за бригу о породици и демографију потписало је уговоре са представницима локалних самоуправа широм Србије, чиме је озваничена додела бесповратних средстава намењених унапређењу демографске слике и побољшању услова за живот породица. У име општине Варварин уговор је потписала председница др Виолета Лутовац Ђурђевић, а средства, у износу од 4 милиона динара, намењена су за санацију и опремање учионица ОШ “Јован Курсула” у Варварину и то старог школског објекта који је био у веома лошем стању.

У оквиру Јавног позива за доделу средстава из буџета Републике Србије за 2025. годину, Министарство је определило средства за финансирање и суфинансирање пројеката који доприносе подстицању рађања, јачању породица и побољшању услова за одрастање деце. Уговори су потписани са 73 локалне самоуправе, а укупна вредност додељених средстава износи 392 милиона динара. Министар за бригу о породици и демографију, Милица Ђурђевић Стменковски, истакла је да је подршка локалним самоуправама кључна у спровођењу мера популационе политике.

“Јачање породице и стварање бољих услова за децу и младе је заједнички задатак свих нивоа власти. Као Министарство смо иницирали оснивање савета за породицу и демографију и за нешто више од месец дана они су основани у готово свим јединицама локалне самоуправе. Верујем да је то значајан почетак веће пажње коју ће градови и општине поклањати овој теми и што сте сви озбиљно схватили овај посао и жељу да локалне самоуправе буду носиоци породичне и популационе политике у Републици Србији”, истакла је Ђурђевић Стаменковски приликом обраћања присутним представницима локалних самоуправа.

Нагласивши да се свака државна политика имплементацијом на локалном нивоу подиже на већи ниво, Ђурђевић Стаменковски је додала да су локалне самоуправе “темељ читаве Србије, на којем се налази највећа одговорност.”

Пројекти који ће бити реализовани обухватају изградњу и адаптацију вртића и школа, реконструкцију дечијих игралишта, увођење нових услуга за породице са децом, као и реализацију пројеката усмерених ка очувању породичних вредности. Министарство ће наставити са подстицајним мерама и блиском сарадњом са локалним заједницама, у циљу унапређења демографских показатеља и стварања услова за дугорочан развој Србије заснован на здравој и стабилној породици.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Млади иноватори из Варварина изборили пласман на Национално такмичење ученичких компанија

Средња школа Варварин наставља да ниже успехе, али темнићки средњошколци настављају и са хуманитарним радом,…

Опширније

Држава и општина Трстеник удружено граде нови вртић

Министарство за бригу о породици у Влади Републике Србије одобрило је 15 милиона динара општини…

Опширније

Будућност у рукама младих – Општина Ћићевац стипендира најбољe

Општина Ћићевац наставља са подршком младим талентима па су тако и ове године потписани уговори…

Опширније