Categories: COVID-19 Здравље

У општини Варварин корона вирусом инфициране још 2 особе

На подручју Расинског округа, између два извештаја, присуство вируса SARS-CoV-2 потврђено је код још 96 људи, док су на инфективном одељењу Опште болнице Крушевац хоспитализована 77 пацијената, подаци су Завода за јавно здравље Крушевац (ЗЗЈЗ).

Масовна имунизација у Расинском округу је у току, вакцину је до данас примило укупно 18.088 особа и то у Крушевцу 10.559, Трстенику 2.981, Александровцу 1.807, Брусу 1.208, Варварину 984 и Ћићевцу 549. Вакцинација се наставља и у наредним данима, у току је и ревакцинација, а по извештају ЗЗЈЗ има довољно доза вакцина.

Како се наводи у извештају ЗЗЈЗ, у Крушевцу је између два извештаја оболело 49 људи, следи општина Трстеник са 18 новоинфицираних, у Брусу на COVID-19 позитивно је још 12 људи, Ћићевцу 8, Александровцу 7 и општини Варварин 2.

Од марта месеца 2020. године корона вирусом у Расинском округу инфицирано је укупно 12.259 људи и то 6.342 са пребивалиштем на подручју града Крушевца, 2.137 у општини Трстеник, 2.069 у Александровцу, 662 у општини Варварин, 527 у Ћићевцу у и 522 у општини Брус.

Нажалост, од последица изазваним корона вирусом, од почетка епидемије до данас преминуло је 307 људи и то 212 мушкарца и 95 жене. У Крушевцу је умрло 157, Трстенику 51, Александровцу 45, Варварину 26, Брусу 17 и Ћићевцу 11.

До данас се опоравило 10.389 пацијената из Расинског округа, док је у последња 24 сата послато још 234 узорака брисева на анализу референтним лабораторијама

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest


0 Коментари
стари
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Здравље

Предавање о значају добровољног давалаштва крви у Средњој школи Варварин

Поводом Националног дана добровољних давалаца крви, који се у Србији обележава 11. маја, Црвени крст…

Опширније
Categories Здравље

Мештани Бучја показали велику хуманост, прикупљено 40 јединица крви

У порти цркве Свете Ане у насељеном месту Бучје успешно је одржана акција добровољног давања…

Опширније
Categories Здравље

Велика хуманитарна акција у Лопашу: 177 давалаца крви у компанији “Мебит”

У просторијама компаније “Мебит” у Лопашу, по други пут је успешно организована акција добровољног давања…

Опширније