Categories: Образовање

Националном ознаком квалитета награђени ћићевачки еТвинери

ОШ “Доситеј Обрадовић” из Ћићевца, односно коауторка и координаторка пројекта наставница Александра Милутиновић, уз помоћ координаторке и наставнице енглеског језика Тамаре Милић Михајловић, која иначе и води новинарску секцију ове школе, као и уз и залагање наставника енглеског Миодрага Димића и Александре Ивановић на превођењу чланака, добила је националну ознаку квалитета за еТвининг пројекат “Млади новинари данашњице – одговорни дигитални грађани сутрашњице”.

Награђени су и ученици: Сања Ивановић, Мина Стојановић, Николина Ристић, Нина Кркић, Александра Јеремић, Јелица Јовић, Дарија Радојковић и Теодора Првуловић, чији су се чланци нашли у зборнику најлепших у пројекту и преведени су на енглески језик.

“Млади новинари данашњице – одговорни дигитални грађани сутрашњице” међупредметни је пројекат, створен да подстакне критичко размишљање ученика и припреми их за одговорне дигиталне грађане.

Пројекат се првобитно заснива на успостављеном Ерасмус + КА229 пројекту, који окупља школе из Хрватске, Северне Македоније, Србије, Румуније и Шпаније, али су, за потребе еТвининга, проширили његов опсег укључивањем додатних партнера путем еТвининга из Италије, Ирске, Турске и са Кипра, који изразили интересовање за предмет пројекта.

“Партнерство се заснивало на заједничком уверењу да не треба само пасивно посматрати како наши ученици и вршњаци проводе време на својим паметним телефонима конзумирајући врло често тривијалан садржај на друштвеним мрежама. Ти садржаји су такође пуни стереотипа, посебно према „прихватљивом“ изгледу и имају ниске производне стандарде и естетске нивое, а језик који друштвене мреже користе није у складу са књижевним стандардима”, објашњава координаторка пројекта Александра Милутиновић.

У овиру овог пројекта направљен је школски дигитални лист “Ђачка искра”, који Вас ученици ОШ “Доситеј Обрадовић” позивају да прочитате: https://djackaiskra.home.blog/

Млади новинари настављају са радом и извештавањем и радују се разменама са ђацима из партнерских школа чим ова ситуација са пандемијом прође.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Варварин у фокусу демографске политике – улагање у боље услове за школарце

Министарство за бригу о породици и демографију потписало је уговоре са представницима локалних самоуправа широм…

Опширније

Млади иноватори из Варварина изборили пласман на Национално такмичење ученичких компанија

Средња школа Варварин наставља да ниже успехе, али темнићки средњошколци настављају и са хуманитарним радом,…

Опширније

Држава и општина Трстеник удружено граде нови вртић

Министарство за бригу о породици у Влади Републике Србије одобрило је 15 милиона динара општини…

Опширније